środa, 30 kwietnia 2014

Flircik z wiosną

Wiem, że miało być o prezencie, ale nie mogłam się powstrzymać, aby jeszcze małego słówka na temat wiosny nie napisać. Olśniło mnie, że wiosnę mamy już ponad miesiąc i to jaką?! Taką prawdziwą - ze słońcem, ciepłem, coraz bardziej odważną zielenią, taką o jakiej można tylko marzyć w kwietniu. Przyszła do nas wyjątkowo wcześnie - chyba jako rekompensata za zeszłoroczne kwietniowe śniegi i majowe chłody (wszak równowaga w przyrodzie musi być i okazuje się, że nie  tylko księgowy bilans musi wyjść na zero). ;) I widać, że dobrze jej u nas w tym roku, bo panoszy się w najlepsze przyspieszając wegetację roślin i niosąc wszystkim radość. Bo jak można się nie radować mając wokół takie widoki? :) Aż serce rośnie!Mnie wzruszają zawsze. Ilekroć widzę rozkwitające kwiaty przypominają mi się słowa (chyba św. Augustyna), który mówił, że kwiaty są uśmiechem Boga. Jak On się do nas zewsząd teraz uśmiecha! Trzeba tylko ten uśmiech dojrzeć... ale wiosną to nie takie trudne. I uśmiech odwzajemnić.

Z powyższych powodów pomyślałam sobie, że nie mogę tak po prostu przemilczeć faktu, że w kwietniu mamy temperatury iście wakacyjne. Dlatego na zakończenie kwietnia (bo maj to dla mnie miesiąc zupełnie wyjątkowy - maj jest po prostu... majowy, więc o nim będzie później), ;) postanowiłam wprowadzić Was, raz dwa, w dobry nastrój piosenką w wykonaniu Barbary Stępniak-Wilk oraz Wojciecha Manna o przewrotnym tytule: "Wiośnie - nie!" Bo przecież...

"wiosna kusi, ledwo zjawi się a nęci. 
Byle czym człowieka wzruszy i podwyższy słupek rtęci. 
Choć rozsądek grzmi donośnie, że się znowu skończy źle 
flircik z wiosną i tej wiośnie bezlitośnie mówi: nie!" :)Jeżeli wcale nie zamierzacie powiedzieć wiośnie - nie, to zapraszam do wysłuchania piosenki okraszonej w dzisiejszym poście kilkoma kwietniowymi, wczesnowiosennym zdjęciami. ;)) Niech rozsądek grzmi donośnie, a ja takiej wiośnie, jak w tym roku, mówię zdecydowanie: tak! ;))Na zakończenie chciałam jeszcze powiedzieć, że w tym roku straszne prześwity w moich postach i jeszcze straszniejsze moje pustki u Was, ledwo coś raz na jakiś czas sklecę w komentarzach na Waszych blogach. Dlatego tym bardziej dziękuję, że się nie poobrażaliście na moje milczenie i mimo wszystko zaglądacie do mnie. ;) Staram się poprawić, choć jakoś nie wychodzi. Może jednak wyjdzie dzięki flircikowi z wiosną? Może znów się rozkręcę jak ten tulipan. ;)


Pozdrawiam wiosennie
Ewa


P.S.
Ochłodzenie ma niestety przyjść, już pewnie Zośka z Ogrodnikami się umawiają. Ale może, gdy zobaczą jak u nas już pięknie i kolorowo, to też się uśmiechną?
E.

14 komentarzy:

 1. Piękne wiosenne ujęcia! mimo prognoz, życzę Ci cieplutkiej majówki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, mam nadzieję, że nadal będzie upalnie. ;))

   Usuń
 2. Wiosna,tak to ty:)) Jest super,pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wraz z wiosną do nas przyszłaś:)buzia mi się śmieję od ucha do ucha:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, Iguś, a jak mne się śmieje po Twoim komentarzu! :) A kiedy Ty do nas przyjdzieś? ;)
   Buziaki

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia:) Oj, u nas Zofia z Ogrodnikami chyba już zaczęli swój meeting:( Dobra strona to taka, że wiosna, ta którą najbardziej lubię, ta z rozkwitającymi roślinkami potrwa dłużej:) Pozdrowienia serdeczne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, skoro wiosna przyszła wcześniej, to i Ogrodnicy - na to wychodzi. ;))
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Śliczne zdjęcia, też podziwiam wiosnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. no pięknie u Ciebie :)
  moje migdałki już przekwitły

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. 36 yr old Librarian Luce Bicksteth, hailing from Longueuil enjoys watching movies like Americano and Community. Took a trip to Gusuku Sites and Related Properties of the Kingdom of Ryukyu and drives a Alfa Romeo 8C 2300 Monza. strona firmowa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...