wtorek, 10 stycznia 2017

Miesiąc styczeń – czas do życzeń

W zeszłym tygodniu weszłam na zaprzyjaźnione blogi, a tam eksplozja tematyki noworocznej. Wiem, że to, co piszę odkrywcze ani zaskakujące nie jest. Były plany i postanowienia (lub informacje o ich braku), nowe projekty i cele, były podsumowania i refleksje, metody i narzędzia ułatwiające okiełznanie niesfornych 365 nadchodzących dni, a także szeroko rozumiany powiew nowości. Słowem - posylwestrowe wirtualne poruszenie. I przyznam się szczerze, że owo blogowe poruszenie poruszyło i mnie. :)

Bo jak pozostać niewzruszonym, gdy tyle radosnej energii płynie z tych styczniowych postów! Tyle w nich optymizmu i nadziei, że oczy same zaczynają się uśmiechać czytając pełne refleksji i zapału słowa. I tak sobie wtedy pomyślałam, że nawet jeśli ktoś, tak jak ja, nie gloryfikuje tej szczególnej zmiany daty, to jednak musi przyznać, że potrzebne są swoiste punkty na osi czasu. Może nim być Nowy Rok, ale równie dobrze pierwszy dzień wiosny, czy początek wakacji, urodziny, albo po prostu jutrzejszy dzień, to nie ma większego znaczenia. Kropki zaznaczamy sami na naszej osobistej osi czasu w zależności od potrzeby zmiany w naszym życiu. Oczywiście im bardziej charakterystyczne są to punkty, jak Nowy Rok, tym więcej osób je wybiera i wspólna fala życzeń, by zmienić coś w życiu przybiera na sile.

Źródło

A jak mówi przysłowie - styczeń jest najlepszym czasem do życzeń, więc chyba jednak warto skorzystać. Zmiany wcale nie muszą być drastyczne czy spektakularne, wystarczą drobiazgi prawie niezauważalne, ale dla nas ważne. Niech zmiany będą na nasze możliwości i niech wypływają z miłości... do nas samych. Nie mamy stać się własnym nadzorcą rozliczającym nas z każdego odstępstwa, lecz przyjacielem, który wie, co zmieni nas i naszą codzienność na lepsze i życzy nam tego z całego serca. I myślę, że takie życzenia śmiało mogą zakropkować całą oś!

Pozdrawiam noworocznie
Ewa


20 komentarzy:

 1. Pięknie to ujęłaś! Pozdrawiam i źycze wspaniałego roku

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie napisane. Dla mnie Nowy Rok już od jakiegoś czasu nie jest szczególną datą bo i niewiele zmienia w moim życiu. Przecież to od nas zależy czy coś zmienimy w nas samych czy przyzwolimy jednak na to trwanie bez szczególnych nowości, postanowień . Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak Alu, jeśli jakiekolwiek zmiany są nam potrzebne to nie musimy czekać do Nowego Roku - od nas zależy kiedy i co sobie zażyczymy. ;)
   Całusy serdeczne

   Usuń
 3. Jestem wyjątkiem, nie robię żadnych postanowień ani podsumowań. W tym roku po raz kolejny przespałam spokojnie tę noc, nie czuję jej magii. W pewnym wieku najważniejsza jest wygoda.
  Wszystkiego najlepszego życzę.:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ho, to masz sen jak dziecko, jeśli Cię te wszystkie fajerwerki nie zbudzą! :))) Pielęgnuj to dziecko wewnętrzne, bo to dar! :)
   Ale ja też mam za sobą kilka sylwestrów w piżamie (szczególnie gdy dzieci były malusieńkie) więc doskonale Cię rozumiem.
   Ściskam mocno

   Usuń
 4. U mnie styczeń jeszcze nic nie zmienia. Czekam w spokoju na marzec, kiedy wreszcie zaczyna się szaleństwo ogrodowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie styczeń zawsze taki jakiś niepozbierany! :) Ach, te ogrodniczki! :)) Ja też czekam <3
   Cmok

   Usuń
 5. Ewo pięknie to wszystko ujęłaś, dla mnie więcej znaczenia ma Noc Bożego Narodzenia niż Noc Sylwestrowa, bo to Dzieciątko Jezus daje mi siłę i energię na cały rok. Tobie rownież tej siły i energi życzę i całej Twojej rodzince. Pozdrawiam ciepło w ten mroźny dzień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aguś! Też się trzymajcie cieplutko :)
   Uściski

   Usuń
 6. Cudowne zdjęcie :) Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że cała sztuka to umieć zaczynać "na nowo" każdy zwykły dzień, nie tylko rok. Nauczona doświadczeniem życiowych niespodzianek, wolę aby moje czasowe punkty odniesienia były blisko:)Pozdrawiam ciągle noworocznie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Oleńko, to wielka sztuka, każdego dnia można zacząć lepiej, pełniej, piękniej...
   Punkty blisko - łatwiej nad nimi zapanować. ;)
   Uściski

   Usuń
 8. pięknie powiedziane... pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku!

  OdpowiedzUsuń
 9. Małymi kroczkami, albo kropeczkami do celu, czego Tobie Ewuniu, sobie i nam wszystkim w nowym roku życzę. Buziaki :)))

  OdpowiedzUsuń
 10. Trafione w sedno:) Pozdrawiam serdecznie i życzę samych radości w Nowym Roku Ewuś :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...